16. oktober je Svetovni dan hrane vse od leta 1979, ko so ga izbrali Združeni narodi. Tema letošnjega svetovnega dneva poteka pod geslom "Združeni proti lakoti". S tem geslom želi ZN opozoriti, da se lahko proti lakoti, ki danes pesti že kar milijardo ljudi, borimo le na način, da se poveča proizvodnja hrane na vseh ravneh: lokalno, regionalno in globalno.
Rdeči križ Slovenije sodeluje od leta 2001 v mednarodnem projektu Drobtinica, s katerim se zagotavlja pomoč socialno ogroženim osnovnošolskim otrokom, ozavešča javnost o problematiki in razmahu revščine ter nezadostni in nepravilni prehrani. Kot navaja letošnje Evropsko poročilo Rdečega križa so najnovejše posledice gospodarske krize v tem, da se potrebe po humanitarnih pomoči večajo; širi se nova skupina revnih, ki je nastala med zaposlenimi.
RKS Območno združenje Idrija je letos povabilo k sodelovanju Osnovno šolo Cerkno. V okviru projekta Drobtinica so učenci 2. razreda Podružnične osnovne šole (POŠ) Šebrelje pod vodstvom učiteljice Helene Prezelj izdelali plakat na temo pomena hrane. Otroci so na delavnici razvrščali hrano med zdravo (sadje, ribe, zelenjava, vitamini) in nezdravo (sladkarije, torte) ter med svoje najljubše jedi uvrstili: cmoke, špagete, zelje, habanco, pico, jabolka in banane. Otroci pa se zavedajo, da so prehranjevalne navade po svetu različne, tako, da nekateri ljudje jedo tudi hrošče, kače, ličinke, kobilice in mravlje.